sobota, 19 kwietnia 2025r.
   
Czcionka
image image image image
Promesa na budowę obiektów kulturalnych w Strzelcach i Tworzyjanowie
Znamy sołtysów w 8 miejscowościach gminy Marcinowice
Nowe zobowiązania dla rolników w związku z dyrektywą azotanową Od 26 lipca 2018 roku weszło w życie rozporządzenie wprowadzające tzw. „Program azotanowy”.  
Rekrutacja Rekrutacja do publicznego przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do I klas szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020 w Gminie Marcinowice
 
NEWS:

Festyn Świętego Michała w Wirach

W niedzielę, 28 września 2008 roku, już tradycyjnie, odbył się festyn z okazji odpustu Świętego Michała Archanioła. Dopisała pogoda, dopisała frekwencja, dopisały liczne atrakcje: skoki spadochronowe z nauką składania spadochronu, przebogata loteria fantowa oraz występ artystów z Wrocławia z mrożącą krew w żyłach żonglerką. Wieczorem pięknie wyglądały płonące wokół boiska ogromne pochodnie. Zakończyła imprezę tradycyjnie zabawa taneczna.

 

 

 

Dożynki Gminne 2008

W niedzielę, 31 sierpnia 2008 roku w Marcinowicach odbyły się uroczystości dożynkowe. Dobra pogoda, bogaty program artystyczny oraz tradycyjnie polowa Msza Święta koncelebrowana sprawiły, że frekwencja od samego początku była bardzo wysoka. Poczynając od godziny 15:00 aż do 24:00 na estradzie bez przerwy prezentowali się różni wykonawcy: „Akacjowe Śpiewule” z Kątek, zespół estradowy „Krąg”, Państwo Macałowie z Wrocławia i biesiada dożynkowa z akcentem patriotycznym, Elżbieta Maria Kuzio w minikoncercie i wreszcie gwiazda wieczoru Irena Jarocka przyjęta bardzo ciepło przez publiczność. Imprezę zakończyła zabawa taneczna przy zespole muzycznym.

 

Stypendia 2008

W dniu 17 lipca 2008r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla 135 uczniów uczęszczających do publicznego gimnazjum oraz szkół podstawowych znajdujących się na terenie Gminy Marcinowice za ich osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne oraz dla uczniów-członków amatorskich zespołów artystycznych finansowanych  przez Gminę Marcinowice za ich osiągnięcia artystyczne.

 

 

Więcej: Stypendia 2008

 

Rodzinny festyn w Sadach

W niedzielę, 6 lipca 2008 roku, odbył się festyn rodzinny w Sadach pod Ślężą. Nie był to jednak zwykły festyn. Organizowała go Parafia Mysłaków z dochodem przeznaczonym na remont dachu kościoła parafialnego. Pogoda, jakby wzięła pod uwagę pięćdziesięciolecie istnienia Parafii Mysłaków, pokazała swoje, w tym akurat dniu, najpiękniejsze oblicze. Takiej integracji i oddania sprawie nikt w Sadach ani w Mysłakowie nie pamięta! Ogromna ilość ludzi, na czele z proboszczem Tadeuszem Karasiewiczem, zaangażowana w prace przygotowawcze i w sam przebieg imprezy sprawiła, że frekwencja była niespotykana chyba na żadnej imprezie w gminie, a goście wyjechali zadowoleni, zrelaksowani i syci.  Uczestnicy uroczystości na każdym kroku spotykali coś dobrego: dobre dania myśliwskie, dobry miód, dobre ciasto, dobry smalec, dobre wędliny i na koniec dobrą zabawę przy dobrej muzyce!Bardzo dziękujemy uczestnikom i sponsorom za udział w imprezie, bo dzięki nim wypracowaliśmy pokaźny dochód.
Zapraszamy na przyszły rok do Mysłakowa. Również pod Ślężą!

Więcej: Rodzinny festyn w Sadach

 

Jubileusz 102 urodzin Pani Anieli Fiołek

5 czerwca jubileusz 102 urodzin obchodziła mieszkanka naszej Gminy Pani Aniela Fiołek. Z tej okazji jubilatkę odwiedzili Wójt p. Jerzy Guzik,Sekretarz p. Jadwiga Mierzwa oraz p. sołtys Teresa Michalak składając jej najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności.

 

 

Więcej: Jubileusz 102 urodzin Pani Anieli Fiołek

 

STOP łobuzom na ulicach

13 maja 2008 r. w Urzędzie Gminy w Marcinowicach odbyło się pierwsze spotkanie – „stół roboczy” w związku z akcją „Stop łobuzom na ulicach”. W gronie zaproszonych gości znaleźli się: z ramienia policji -Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy d/s Prewencji podinspektor Marek Cupiał, Naczelnik Sekcji Prewencji KPP nadkomisarz Janusz Cygal, Kierownik Posterunku Policji w Marcinowicach aspirant sztabowy Jan Szczygieł oraz dzielnicowy sierżant sztabowy Tomasz Zdeb. Zaproszeni na spotkanie radni, sołtysi, dyrektorzy szkół, pedagodzy szkolni oraz księża zapoznali się z założeniami akcji, a także podzielili się z obecnymi problemami swoich środowisk.

Więcej: STOP łobuzom na ulicach

 

„Przyjazna Świetlica Wiejska”

Ukoronowaniem podsumowania programu „Przyjazna Świetlica Wiejska” było „skonsumowanie” pierwszej nagrody – czyli wyjazd do multikina „Arkady” do Wrocławia. Ogółem wyjechało łącznie z opiekunami 38 osób z Zebrzydowa i Szczepanowa. Radości było co nie miara! Film pod tytułem „Horton słyszy ktosia” wywołał wiele uśmiechów chociaż miał również wiele walorów wychowawczych z najważniejszym, powtarzanym zdaniem: „Człowiek to zawsze człowiek, choćby był najmniejszy!”
W drodze powrotnej wspólnie zjedzono kolację i dzieci, choć niechętnie, wróciły do domu.

Więcej: „Przyjazna Świetlica Wiejska”

 

Imieniny patrona Publicznego Gimnazjum w Marcinowicach

Święto patrona Publicznego Gimnazjum w Marcinowicach corocznie przypada 4 marca. To imieniny Kazimierza. Tak właśnie na imię ma młodopolski poeta, dramaturg i pisarz Przerwa – Tetmajer patron gimnazjum.Dzień patrona to okazja do poznania życia i twórczości poety. W tym roku z twórczością autora „Skalnego Podhala” zapoznali się nawet kosmici, bo oni to wylądowali na uroczystym apelu poświęconym Kazimierzowi Przerwie – Tetmajerowi. „Kosmici”, zgromadzeni goście oraz uczniowie mogli przyglądać się inscenizacji przygotowanej przez uczniów i nauczycieli w ramach programu SZKOŁA MYŚLĄCA O KAŻDYM - SMOK a opowiadającej o tym, jak żył i tworzył jeden z największych poetów Młodej Polski. Gimnazjaliści odtworzyli najpiękniejsze strofy o górach, miłości i patriotyzmie zawarte w twórczości patrona szkoły. Nie zabrakło też akcentów folklorystycznych oraz śpiewów z tradycyjnym polskim i góralskim „Góralu, czy ci nie żal?”.Apel był też okazją do uhonorowania uczestników konkursów związanych z życiem K. Przerwy – Tetmajera. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Imieniny patrona Publicznego Gimnazjum w Marcinowicach

 

Prace modernizacyjne świetlicy wiejskiej w Wirach

Trwają prace końcowe przy modernizacji świetlicy wiejskiej w Wirach, gdzie mieści się również siedziba Gminnej Biblioteki Publicznej i sala gimnastyczna. Prace trwały kilkanaście tygodni , a związane to było z ich szerokim zakresem. Inwestycja obejmowała swoim zakresem m.in. wymianę pokrycia dachowego, kompleksowe roboty budowlane wewnątrz budynku z położeniem glazury, gładzi i malowaniem ścian, wykonanie podwieszanego sufitu, modernizację centralnego ogrzewania wraz z wymianą pieca CO. Wykonano również kompleksowy remont pomieszczeń Gminnej Biblioteki, aby czytelnicy mogli w ciszy, cieple i przytulnych warunkach korzystać ze zgromadzonego księgozbioru. W chwili obecnej trwają prace przy wejściu do budynku i jest to już ostatni etap. Już niedługo mieszkańcy jak również dzieci z miejscowej szkoły, będą mogli w bezpiecznych i komfortowych warunkach spędzać czas.


 

TRADYCJE STOŁU WIELKANOCNEGO 2008

16 marca 2008 roku o godzinie 14:00 w Hali Sportowej w Marcinowicach odbędzie się IV uroczystość prezentacji konkursowych pod nazwą „Tradycje Stołu Wielkanocnego”.Szczególny klimat tego spotkania przyciąga bardzo wiele reprezentacji gmin powiatów świdnickiego, wrocławskiego a w roku bieżącym również z dzierżoniowskiego (dzięki współpracy Stowarzyszenia Gmin Ślężańskich).Zapraszamy również cudzoziemców mieszkających na terenie naszego powiatu. W związku z tym, że nie we wszystkich krajach świętuje się Wielkanoc stół, już tradycyjnie, będzie nosił nazwę „Spring Around the World” (Światowa Wiosna). I na tym stole zagoszczą tradycyjne potrawy z wielu dalekich i egzotycznych krajów świata.Prezentacja przeplatana jest występami zespołów artystycznych, promocją produktu lokalnego a zakończona degustacją niemalże wszystkich potraw.
Głównym organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach a patronat nad imprezą objęli Starosta Świdnicki Pan Zygmunt Worsa i Przewodniczący Rady Powiatu Pan Tadeusz Zawadzki.
Największą wartością tej imprezy jest to, że wystawia tradycyjne potrawy wiele pokoleń: dzieci z przedszkola, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, obok nich rodzice a także dziadkowie; rady sołeckie, koła gospodyń, zespoły folklorystyczne i również ci, których życie z różnych stron świata przywiodło w nasze strony.
Gorąco zapraszam do udziału!

Więcej: TRADYCJE STOŁU WIELKANOCNEGO 2008

 

Strona 157 z 159

WYSZUKIWARKA

Przyjęcia interesantów

Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń przyjmuje interesantów
w sprawach skarg i wniosków
w każdy wtorek
w godzinach od 12:00 do 17:00.
Jeśli to możliwe prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 74/85 85 226.

INFORMACJE

  • Opłata skarbowa Nr konta bankowego Urzędu Gminy Marcinowice do uiszczania opłaty skarbowej: B.S. Świdnica O/Marcinowice 56 9531 1029 2001 0000 0101 0001

Odwiedź nas na Facebooku

Wybory do Europarlamentu

Banery




STRATEGIA GMINY MARCINOWICE


Gmina Marcinowice